Kontaktuppgifter

Kundservice

  0400 247700
asiakaspalvelu@kiho.fi
(på vardagen 8-16)

Teknisk bidrag

  tuki@kiho.fi
Tekniska ärender relatade till apparater.

Kontaktpersoner

Försäljning

Juhani Ala-Myöntäjä
försäljningschef, västra och sydvästra Finland
040 021 9894
juhani@kiho.fi

Juha Göös
försäljningschef, norra Finland
050 4777 467
juha@kiho.fi

Sami Simpanen
försäljningschef, östra Finland
050 471 1150
sami.simpanen@kiho.fi

Otto Turunen
försäljningschef, östra Finland
050 359 3551
otto@kiho.fi

Arto Hautala
försäljningschef, Pirkanmaa och mellersta Finland
040 584 2452
arto.hautala@kiho.fi

Marika Laine
kundrelationsansvarig, södra Finland
050 435 8911
marika@kiho.fi
Henri Svensson
försäljningschef, södra Finland
050 538 7289
henri.svensson@kiho.fi

Simo Viinikka
försäljningsdirektör, norra Finland
0400 376 863
simo@kiho.fi
Joni Louhivaara, försäljningschef
0400 717 507
joni@kiho.fi

Antti Koponen, utvecklingschef, partnerskap
045 120 6704
antti@kiho.fi
Tuomas Saarinen, marknadschef
040 574 1000
tuomas@kiho.fi

Kundrelationer

Jari Pirinen, kundrelationsansvarig
050 341 0132
jari.pirinen@kiho.fi
Tomi Virtanen, kundrelationsansvarig
041 544 2682
tomi@kiho.fi

Tommi Järvinen, kundrelationsansvarig
050 466 7533
tommi@kiho.fi
Markus Paasirova, kundrelationsansvarig
040 1488 957
markus@kiho.fi
Mia Pyykönen, försäljningschef
044 230 9190
mia@kiho.fi

Inskrivning och utbildning

Sari Sauvé, projektledare
050 516 8380
sari@kiho.fi
Lauri Koponen, projektledare
050 4750416
lauri.koponen@kiho.fi
Tatu Horto, projektledare
050 596 8310
tatu@kiho.fi
Kaisa Tanskanen, projektledare
050 517 6244
kaisa@kiho.fi

Zeppo, artificiell intelligens
zeppo@kiho.fi

Administrering

Riikka Koponen, ekonomichef
044 593 9977
riikka@kiho.fi
Lari Tirkkonen, VD
040 764 6244
lari@kiho.fi

Kuopio huvudkontor

Itkonniemenkatu 21
70500 Kuopio

Kuopio försäljningskontor

Juustoportti
Naulakatu 2
70800 Kuopio

Vanda

Teknopolis
Teknobulevardi 3-5, 3 krs
01530 Vanda

Tammerfors

Tulli Business Park
Åkerlundinkatu 11
33100 Tammerfors

Åbo

Electrocity, 5. krs
Tykistökatu 4
20520 Åbo

Jyväskylä

Ylistönmäentie 33
1. krs
40500 Jyväskylä

Fakturaadress

Fakturaadress finns här